fizjokursy
aktualnościkursygaleriasklepabsolwencigabinetkontakt
 
   
 
 
 

SPIRALNA MOBILIZACJA I STABLILIZACJA KRĘGOSŁUPA:

Kurs adresowany do fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy, oraz studentów. Kursant pozna techniki pozwalające na przywrócenie ruchomości istotne w przypadku restrykcji powięzi (braku normy długości mięsni, które mają ulec wydłużeniu), a po przywróceniu fizjologicznego zakresu ruchu nauczy się nowatorskiego sposobu stabilizacji kręgosłupa.

Wyjątkowość koncepcji polega na uzyskaniu trakcji w połączeniach międzykręgowych dzięki zewnętrznej kompresji. Aktywacja mięśni
w spiralnych łańcuchach mięśniowo-powięziowych (niezbędna w trakcie chodu)  hamuje łańcuchy pionowe (zwiększające kompresję, aktywne w pozycjach statycznych). W sytuacji gdy podczas chodu aktywne są pionowe łańcuchy mięśniowe dochodzi do przeciążenia kręgosłupa (zwiększenia kompresji) co powoduje protruzje krążka międzykręgowego i zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Fizjologicznie podczas chodu powinny działać spiralne łańcuchy mięśniowe, które zabezpieczają poprawną stabilizację kończyny dolnej, miednicy, tułowia podczas fazy podporu, umożliwiają trakcję tułowie poprzez poprawną pracę skośnych mięśni brzucha, zabezpieczają rotację miednicy i tułowia oraz umożliwiają zgięcie kończyny dolnej w fazie wykroku.  Terapia odbywa się przy pomocy elastycznej liny (wliczonej w cenę kursu) w pozycjach wysokich dla wyłączenia zginaczy stawu biodrowego. Siła z jaką działa elastyczna lina jest wystarczająca dla wzmacniania mięśni w spiralnych łańcuchach mięśniowych a zarazem za mała, żeby dochodziło do przeciążenia aparatu ruchu. Zwiększenie wysokości ciała (poprawa ułożenia jego segmentów) wytwarza podciśnienie, co pomaga w centralizacji jądra miażdżystego.

PROWADZĄCY: Seweryn Krzywoń (Czechy)
MIEJSCE KURSU: Rzeszów
Cena: 850zł
w cenie: polski skrypt, profesjonalna lina do ćwiczeń o wartości 110zł oraz cetering ( poczęstunek, napoje, 2 obiady)

REZERWACJA MIEJSC:
Aby zarezerwować miejsce na kursie należy wypelnic formularz zgloszeniowy a nastepnie wpłacić obowiazkowy zadatek 200zł (bezzwrotny w razie rezygnacji ze szkolenia) na konto podane w wiadomosci e-mail. Dane do przelewu przeslemy po otrzymaniu wypelnionego formularza zgloszeniowego. Zadatek nalezy wplaci w terminie nie dluzszym niz 7 dni od wypelnienia formularza zgloszeniowego. W tytule przelewu należy wpisać: Imię, Nazwisko, nr telefonu oraz termin kursu. CJA MIEJSC:

 


 
  aktualnościkursygaleriasklepabsolwencigabinetkontakt